VK-IPC-B251-LI-B
Kit Image
VK-IPC-B251-LI-B
Bullet ip camera of 5 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/7600/image_1920?unique=1324875
view more
Ambient
Degree of protection: IP67
Lens
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 40 m
Type of night vision: Dual light (IR+Luz blanca)
Video (Cameras)
Video Resolution: 5 Megapixels
Video analysis
Miniatura
Detect 60 Percepción de objetos en movimiento sin clasificarlos.
Miniatura
Observe 24 m Diferencia de personas, animales o vehículos.
Recognize 12 m Distinción entre hombre o mujer.
Identify 6 m Identificación del rostro, visualización de matrícula.
Kit Image
VK-IPC-B251-LI-B
specifications and features
General information
Serie Serie 2
Technology IP
Type of camera Bullet
Material and dimensions
Dimensions 170 x 70 x 70 mm
Material Metal and plastic
Net weight 320 g
Weight with packaging 450 g
Color Black
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 3W
Amperage 250mA
PoE power Yes
Type PoE PoE 802.3af
Ambient
Operating temperature -30 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP67
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect 60
Observe 24 m
Recognize 12 m
Identify 6 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 2880 x 1620
Sensor Size 1/2.7'
Electronic shutter speed 1/3 ~ 1/100000s
Minimum lighting 0.006Lux
Ratio S / N More than 56dB
Axes
Motion 3-Axis
Lens
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm