VK-12VDC2A
Kit Image
VK-12VDC2A
Dc 12v 2a power supply
https://a-secur.com/web/image/product.template/1620/image_1920?unique=3c7d364
view more
Power output
DC 12V
Maximum consumption
2A
Fuentes de alimentación
Kit Image
VK-12VDC2A
specifications and features
Material and dimensions
Dimensions 71.4 x 45.3 x 67 mm
Net weight 100 g
Weight with packaging 120 g
Length 1.5 m
Power consumption
Power input 100-240V ; 50/60 Hz
Power output DC 12V
Maximum consumption 2A
Output plug Standard power jack
Potencia 24W
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 45 ºC
Maximum humidity 90%