SWITCH-0908POE-80-IND-SOLAR
Kit Image
SWITCH-0908POE-80-IND-SOLAR
9 ports switch with 8 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/8930/image_1920?unique=6947c99
view more
Switches
Maximum consumption per port (PoE)
Ports 1–7: 30W / Port 8: 60W
Total maximum consumption (PoE)
80W
Maximum transmission distance
250 m
Kit Image
SWITCH-0908POE-80-IND-SOLAR
specifications and features
Material and dimensions
Installation DIN rail / desktop
Dimensions 145 x 110 x 51 mm
Material Metal
Net weight 550 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V ~ 52V
Maximum consumption per port (PoE) Ports 1–7: 30W / Port 8: 60W
Total maximum consumption (PoE) 80W
Ambient
Operating temperature -40 ºC ~ 70 ºC
Degree of protection IP40
Use Indoor
Maximum humidity 90%