HWT-B120-M-B
Kit Image
HWT-B120-M-B
Bullet 4 in 1 (cvi, tvi, ahd and analog) camera of 2 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/3097/image_1920?unique=1324875
view more
Ambient
Degree of protection: IP66
Lens
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 20 m
Type of night vision: IR
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Kit Image
HWT-B120-M-B
specifications and features
General information
Serie HiWatch
Technology 4 IN 1 (CVI, TVI, AHD and analog)
Type of camera Bullet
Material and dimensions
Dimensions 165 x 62 x 58 mm
Material Metal
Net weight 400 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 4W
Amperage 350mA
Ambient
Operating temperature -40 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP66
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 90%
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Electronic shutter speed 1/25s (1/30)s ~ 1/50,000s
Minimum lighting 0.01Lux
Axes
Motion 2-Axis
Lens
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm