HWI-D120HA-LU
Kit Image
HWI-D120HA-LU
Minidome ip camera of 2 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/7170/image_1920?unique=6947c99
view more
Ambient
Degree of protection: IP67
Anti vandal: IK08
Lens
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 30 m
Type of night vision: Dual light (IR+Luz blanca)
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Video analysis
Detection type: Advanced detection (person/vehicle classification)
Miniatura
Detect 45 m Percepción de objetos en movimiento sin clasificarlos.
Miniatura
Observe 18 m Diferencia de personas, animales o vehículos.
Recognize 9 m Distinción entre hombre o mujer.
Identify 4 m Identificación del rostro, visualización de matrícula.
Kit Image
HWI-D120HA-LU
specifications and features
General information
Serie HiWatch
Technology IP
Type of camera Minidome
Material and dimensions
Dimensions 97.6 x 121.5 (Ø) mm
Material Metal and plastic
Net weight 270 g
Weight with packaging 500 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 5W
Amperage 400mA
PoE power Yes
Type PoE PoE 802.3af
Ambient
Operating temperature -30 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP67
Anti vandal IK08
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect 45 m
Observe 18 m
Recognize 9 m
Identify 4 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Sensor Size 1/2.9'
Electronic shutter speed 1/3 ~ 1/100000s
Minimum lighting 0.005Lux
Ratio S / N Más de 52dB
Axes
Motion 3-Axis
Lens
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm
Maximum diaphragm opening F/1.6
Angle of View 103º
Filtro IR
Night vision
Night vision distance 30 m
White light
Wavelength 850 nm
Smart Hybrid Light Yes (switches from IR to colour with human detection)
AUDIO(CAMERAS)
Built in microphone Yes
Audio compression G.711A / G.711U / G.722.1 / G.726 / AAC-LC / MP2L2 / PCM
Noise filter SI
Sampling frequency 8kHz / 16kHz