HWI-D120HA
Kit Image
HWI-D120HA
Minidome ip camera of 2 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/5401/image_1920?unique=6947c99
view more
Ambient
Degree of protection: IP67
Anti vandal: IK10
Lens
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 30 m
Type of night vision: IR
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Video analysis
Detection type: Advanced detection (person/vehicle classification)
Miniatura
Detect 42 m Percepción de objetos en movimiento sin clasificarlos.
Miniatura
Observe 16 m Diferencia de personas, animales o vehículos.
Recognize 8 m Distinción entre hombre o mujer.
Identify 4 m Identificación del rostro, visualización de matrícula.
Kit Image
HWI-D120HA
specifications and features
General information
Serie HiWatch
Technology IP
Type of camera Minidome
Material and dimensions
Dimensions 84.7 x 110.8 (Ø) mm
Material Metal and plastic
Net weight 360 g
Weight with packaging 520 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 6.5W
Amperage 400mA
PoE power Yes
Type PoE PoE 802.3af
Ambient
Operating temperature -30 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP67
Anti vandal IK10
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect 42 m
Observe 16 m
Recognize 8 m
Identify 4 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Sensor Size 1/2.9'
Electronic shutter speed 1/3 ~ 1/100000s
Minimum lighting 0.01Lux
Ratio S / N Más de 52dB
Axes
Motion 2-Axis
Lens
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm