HAC-HDBW1200RA-Z-A
Kit Image
HAC-HDBW1200RA-Z-A
Minidome hd-cvi camera of 2 megapixels and optical zoom lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/6943/image_1920?unique=1324875
Degree of protection: IP67
Anti vandal: IK10
Lens
Lens Type: Optical zoom
Focal distance: 2.7 mm ~ 12 mm
Night vision
Night vision distance: 60 m
Type of night vision: IR
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Miniatura
Detect
Open lens Closed Lens
47 m/156 m
[
Miniatura
Observe
Open lens Closed lens
19 m/61 m
Recognize
10 m/31 m
Identify
5 m/16
Kit Image
HAC-HDBW1200RA-Z-A
Material and dimensions
Dimensions 100 x 126 (Ø) mm
Material Metal
Net weight 630 g
Weight with packaging 870 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 4.1W
Amperage 340mA
Ambient
Operating temperature -30 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP67
Anti vandal IK10
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect (Open lens) 47 m
Detect (Closed Lens) 156 m
Observe (Open lens) 19 m
Observe (Closed lens) 61 m
Recognize (Open lens) 10 m
Recognize (Closed lens) 31 m
Identify (Open lens) 5 m
Identify (Closed lens) 16
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Electronic shutter speed 1/25 ~ 1/100000s
Minimum lighting Color: 0.01Lux / B/W: 0.001Lux
Lens
Lens Type Optical zoom
Focal distance 2.7 mm ~ 12 mm
Maximum diaphragm opening F/1.6
Angle of View 28.3° ~ 98.2°
Minimum focus distance 800mm