A-POWERSTRIP-16
Kit Image
A-POWERSTRIP-16
Connection strip 16 mm²
https://a-secur.com/web/image/product.template/6982/image_1920?unique=6947c99
view more
Kit Image
A-POWERSTRIP-16
specifications and features
General information
Type Connection strip 16 mm²
Units 12 connectors
Compatibility Rigid multi-core cable 16 mm² or flexible cable 6 mm²
Material and dimensions
Dimensions 175 x 26 x 21 mm
Material Polypropylene
Net weight 70 g
Color Black
Power consumption
Voltage 450V
Maximum current supported 76A